Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara ABİGEM organizasyonunda İhracat Satış Kampı Programı gerçekleştirildi

İhracatı var olan firmaların ihracatlarının arttırılmasına ve ihracatı olmayan firmaların ihracata başlamalarına odaklı oluşturulan “İhracat Satış Kampı Programı” Kocaeli Sanayi Odası ve Doğu Marmara ABİGEM organizasyonunda 25 Ocak - 18 Mart 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında ücretsiz olarak düzenlenen programa 13 bölge firması dahil oldu. Söz konusu program ile katılımcılar uluslararası pazarlama faaliyetlerinin geliştirilmesi ve yeni müşteriler bu

Kosova ve Arnavutluk ile B2B ikili iş görüşmeleri düzenlenecek

Kosova ve Arnavutluk ile B2B ikili iş görüşmeleri
Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında, Kosova İş Ajansı Prishtina REA ve Arnavutluk Yatırım Geliştirme Ajansı ile işbirliğinde, 5 Mayıs 2021 tarihinde B2B ikili iş görüşmeleri etkinliği düzenlenecektir.
Etkinlik; bilişim ve iletişim teknolojileri, otomotiv yan sanayi, makina, otomasyon, metal, plastik ve kauçuk sektörlerini kapsamaktadır.
İkili iş görüşmeleri b2match platformu üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Bölgemiz firmaları, b

Güçlü ve Sürdürülebilir İhracat İçin “İhracat Satış Kampı” Programı Düzenlenecek.

Güçlü ve Sürdürülebilir İhracat İçin “İhracat Satış Kampı” Programı Düzenlenecek
Tarih: 25 Ocak – 18 Mart  2021 tarihlerinde 09:30-12:30 saatleri arasında zoom üzerinden yapılacaktır.
Eğitmen:  Murat ODACI
Dinçer YARKIN
Son başvuru tarihi: 21 Ocak 2021

Doğu Marmara ABİGEM ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliğinde düzenlenecek olan program ana hatlarıyla, firmaların ihracatta var olan başarılarının arttırılması ve ihracatı olmayan firmaların ihracata başlamalarına odaklanmış bir içeriğe sah

Match4Industry ikili iş görüşmeleri gerçekleşti

Doğu Marmara ABİGEM ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliğinde organize edilen Match4Industry ikili iş görüşmeleri etkinliği, 2 Aralık 2020 tarihinde b2match platformu üzerinden online olarak gerçekleşti.
Yerli katılımcılar Rusya, İtalya, İspanya, İngiltere, İrlanda, ABD, Yunanistan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan, Romanya, Kosova, Kuzey Makedonya, Moldova, Polonya, Estonya, Letonya, Ukrayna, Tunus, Nijerya ve Özbekistan’dan katılan firma temsilcileri ile online görüşmelerde bulunarak olası iş

“Dünya Sınıfı Üretici Olmak | Operasyonel Mükemmellik” konulu Webinar düzenlenecektir.

Doğu Marmara ABIGEM, 12 Kasım Perşembe saat 14:00 – 16:00 arasında “Dünya Sınıfı Üretici Olmak | Operasyonel Mükemmellik” konulu Webinar düzenleyecektir. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe aşağıdaki link üzerinden kayıt olabilirsiniz.   

Kayıt: https://zoom.us/meeting/register/tJIsdeCqqDMsGtQ2Kx_AYa1SrWH6q-BLbRlz 

Eğitmen:  Dr. Lütfi Apilioğulları

 

WEBINAR İÇERİĞİ:

Sürekli değişim, işletmeleri önce yalın olmaya, şimdilerde ise hem yalın hem de çevik olmaya zorluyor. Bilgini

Dijital Dünyada Görünenin Ardındaki Görünmeyenin Yarattığı Fırsatlar Webinarı

Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında, 14 Ekim 2020 tarihinde “Dijital Dünyada Görünenin Ardındaki Görünmeyenin Yarattığı Fırsatlar” konulu bir webinar düzenlendi. Bahçeşehir Üniversitesi MBA Öğretim Görevlisi Reha Tartıcı tarafından yapılan sunumda, pandeminin getirdiği değişiklikler ve değişen tüketici davranışlarının üretime ve reel sektöre yansımaları konusuna değinildi.

Post pandemi döneminin AB ülkelerine ve Türkiye ile AB ülkeleri arasındaki ticarete etkisi, öne çıkan sektörler ve yarat

DİJİTAL DÜNYADA GÖRÜNENİN ARDINDAKİ GÖRÜNMEYENİN YARATTIĞI FIRSATLAR

DOĞU MARMARA ABİGEM’İN KATKILARI İLE DİJİTAL DÜNYADA GÖRÜNENİN ARDINDAKİ GÖRÜNMEYENİN YARATTIĞI FIRSATLAR WEBİNARI DÜZENLENECEK.

Eğitmen: Reha TARTICI (BAU MBA Öğretim Görevlisi)

WEBINAR PROGRAMI

Tarih: 14 Ekim 2020 Çarşamba

Saat: 14:00 – 16:00

Zoom kayıt linki: https://zoom.us/meeting/register/tJIucumppzkuHtLvM4ht4wyQUh7bwUVQ36_G

WEBİNAR İÇERİĞİ

Pandemi dijital dünyada neler değiştirdi?
Pandemi döneminde dünyada değişen tüketici davranışlarının üretime ve reel sekt

Covid-19 Sürecinde Uluslararası Pazarlara Giriş ve Müşteri Bulma konulu webinar 10 Eylül tarihinde gerçekleşti.

Covid-19 Sürecinde Uluslararası Pazarlara Giriş ve Müşteri Bulma konulu webinar 10 Eylül tarihinde gerçekleşti.

Türk ve yabancı firmalar Co-Matching etkinliğinde online görüşmelerde bulundu

Avrupa İşletmeler Ağı üyesi Doğu Marmara ABİGEM ve Kocaeli Ticaret Odası işbirliğinde düzenlenen Co-Matching ikili iş görüşmeleri etkinliği, 25 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşti.

Mart ayında yüz yüze yapılması planlanan ancak COVID-19 salgını sebebiyle b2match platformu üzerinden online olarak gerçekleşen etkinliğe; makine, metal, inşaat, plastik, mobilya, gayrimenkul, turizm ve danışmanlık sektöründe faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmalar katıldı.

Türk firmalar; Almanya, Holland

AB Erasmus+ Gençlik KA2 Stratejik Ortaklık Programı Online Eğitimi

AB Erasmus+ Gençlik KA2 Stratejik Ortaklık Programı Online Eğitimi
Eğitmen: İbrahim COŞKUN, Kıdemli Proje Uzmanı - Endüstri Yük. Müh.
Tarih: 18-19-20 Ağustos 2020 (3 gün)
Saat: 14:00 - 17:00
 

Gün (18 Ağustos 2020): https://zoom.us/meeting/register/tJ0uc-utqTwtHNajEnSsNxvZawxYhk5CLm0C
Gün (19 Ağustos 2020):  https://zoom.us/meeting/register/tJUqc--hrDktGdLnx1qGtwsY_a81v_RcEueA
Gün (20 Ağustos 2020): https://zoom.us/meeting/register/tJMod-mhrjspGdLKmQbNIY7zbexZ-TDO3JP7

KOSGEB KOBİGEL – KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI kapsamında hazırlanan “İMALAT SANAYİNDE DİJİTALLEŞME” temalı 2020-01-02 Proje Teklif Çağrısı düzenlenecek.

Programın Amacı: İmalat sanayi sektöründe milli imkanlar ağırlıklı olarak dijitalleşme için;
-Yerli ve yetkin teknoloji geliştiricisi KOBİ envanterini genişletmek,
-İmalat sanayi KOBİ’lerinin, yerli teknoloji geliştiricilerle işbirliği öncelikli olmak üzere dijitalleştirilmiş iş süreci sayısını arttırmaktır.
Tarih ve Yer: 05 Ağustos 2020 Çarşamba günü saat 10.00-12:00 saatleri arasında Zoom uygulaması üzerinden online toplantı düzenlenecektir.
Konuşmacılar:
İbrahim Ustaömer (KOSGEB Kocael

YENİ NORMALDE DEĞİŞEN MÜŞTERİ PROFİLİNİN ULUSAL VE ULUSLARARASI TİCARETE ETKİLERİ WEBİNARI

Avrupa İşletmeler Ağı kapsamında, 8 Temmuz 2020 tarihinde “Yeni Normalde Değişen Müşteri Profilinin Ulusal ve Uluslararası Ticarete Etkileri” konulu bir webinar düzenlendi. 

Bahçeşehir Üniversitesi MBA Öğretim Görevlisi Reha Tartıcı tarafından yapılan sunumda, pandemi sonrası yaşanan yeni normalde değişen tüketici davranışları ile satın alma tercihleri yorumlanarak, olası etkilerinin analizi yapıldı. 

 

Webinarda, pandemi öncesi ve sonrasında ulusal ve uluslararası pazarlardaki dur

COVİD-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PROGRAMI

“COVİD-19 İLE MÜCADELE VE DAYANIKLILIK PROGRAMI”  

T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), TR42/20/COVID referans numaralı “COVID – 19 ile Mücadele ve Dayanıklılık” konulu proje teklif çağrısını ilan etmiştir. Çağrının amacı, COVID-19 salgını ile mücadeleye katkı sağlayan ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik acil çözüm sunan projelerin desteklenmesidir.

PROJE TEKLİF ÇAĞRISI

T.C. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), TR42/20/COVID referans numaralı “COVID – 19 ile Mücadel

Co-Matching etkinliğimiz COVID-19 virüsü nedeniyle ileriki bir tarihe ertelenmiştir

19 – 20 Mart tarihlerinde yapılması planlanan Co-Matching etkinliğimiz COVID-19  virüsü nedeniyle ileriki bir tarihe ertelenmiştir. Etkinliğin yeni tarihine ilişkin bilgi web sayfamız ve sosyal medya kanallarımız üzerinden bildirilecektir.
---------------------------------------

Co-Matching event scheduled to be held on 19 – 20 March 2020, has been postponed to a further date due to rapid global spread of COVID-19.
Information about the new date of the event will be announced later on our w

İngiliz İş Heyeti’nin Kocaeli Ziyareti

Kocaeli Sanayi Odası, Doğu Marmara ABİGEM, İngiltere Konsolosluğu ve Türkiye’deki İngiltere Ticaret Odası organizasyonunda, İngiliz bir iş heyeti 18 Şubat 2020 tarihinde Kocaeli’ ye heyet ziyaretinde bulundu.

 

Türkiye’deki İngiltere Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt önderliğindeki, akıllı şehirler ve üretim teknolojileri konularında uzman yetkililerden oluşan heyet, Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Çınar Ulusoy tarafından karşılandı.

 

Ziyaret kapsamında “F

İstihdam Odaklı Mesleki Eğitim Çalıştayı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) 2019 yılı Fizibilite Desteği Programı ile yürütülen “Uzmanlaştırılmış Mesleki Eğitim Kampüsü” Fizibilite proje kapsamında 21 Ocak 2020 Salı günü İzmit Ramada Otelde, Doğu Marmara ABİGEM’ in proje yürütücülüğünde “İstihdam Odaklı Mesleki Eğitim Çalıştayı” gerçekleşmiştir.

Çalıştay kapsamında, “Uzmanlaştırılmış Mesleki Eğitim Kampüsü” Fizibilite Projesi ile ilgili katılımcılara yapılan saha çalışmalarında elde edilen veriler doğrultusunda nitelikli istihd

Rusya Mebel Mobilya Fuarı Heyet Ziyareti Gerçekleştirildi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Marmara ABİGEM organizasyonunda, 17 – 21 Kasım 2019 tarihlerinde Rusya’nın Moskova kentinde düzenlenen Mebel Mobilya Fuarı’na heyet ziyareti gerçekleştirildi.

Etkinliğin ilk gününde Rusya’nın mobilya sektöründe önde gelen bölgesi Bryansk ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında Bryansk Ticaret ve Sanayi Odası ile temaslarda bulunuldu ve bölge firmaları ile ikili iş görüşmeleri organize edildi. Bunun yanı sıra bölge firmalarına ziyaret gerçekleştirilerek üreti

Yerli ve yabancı firmalar yeni iş ortaklıkları için Match4Industry etkinliğinde ikili iş görüşmelerinde bulundu

SANTEK Sanayi ve Teknoloji Fuarı’na damga vuran Match4Industry İkili İş Görüşmeleri, Avrupa İşletmeler Ağı üyesi Doğu Marmara ABİGEM, Kocaeli Sanayi Odası ve Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) iş birliğinde 6 – 7 Kasım 2019 tarihlerinde Kocaeli’de gerçekleşti.

Firmaların ticari ve teknolojik iş ortaklıkları kurmalarını sağlamak amacıyla organize edilen ve bu yıl sekizincisi düzenlenen Match4Industry etkinliği, firmaların dünya pazarına açılması için köprü görevini üstlenmeyi sürdürüyor. Yerli

previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow
Shadow
Slider

HABERLER - ETKİNLİKLER

Yerli ve yabancı firmalar yeni iş ortaklıkları için Match4Industry etkinliğinde ikili iş görüşmelerinde bulundu

Yerli ve yabancı firmalar yeni iş ortaklıkları için Match4Industry etkinliğinde ikili iş görüşmelerinde bulundu

SANTEK Sanayi ve Teknoloji Fuarı’na damga vuran Match4Industry İkili İş Görüşmeleri, Avrupa İşletmeler Ağı üyesi Doğu Marmara ABİGEM, Kocaeli Sanayi ... Daha Fazlasını Oku
Yerli ve yabancı firmalar Match4Industry Etkinliği’ne yoğun ilgi gösterdi.

Yerli ve yabancı firmalar Match4Industry Etkinliği’ne yoğun ilgi gösterdi.

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden firmalar, Türkiye pazarından stratejik ortaklarını bulmak ve katılımcı firmalar ile ticari ve ... Daha Fazlasını Oku
Loading...